Nasz ogród otwarty dla wszystkich

W Warszawie jest ponad 150 ogrodów działkowych.

Większość z nich jest zamknięta na klucz i dostępna tylko dla osób dzierżawiących działki 

Te otwarte można policzyć na palcach jednej ręki.

Na tym tle wyróżnia się jeden ogród - ten nasz ukochany.

Pojawiły się opinie, że ogród blokuje przejście w kierunku północno-południowym, pomiędzy ulicami Odyńca i Racławicką. Utworzyliśmy, więc nową furtkę.

Mało, kto pamięta, ale jeszcze dwa lata temu codziennością były sytuacje, gdy spacerowicze zostawali uwięzieni po wejściu do ogrodu, bo ktoś zamknął furtkę. Zamontowaliśmy, więc system kontroli dostępu. Wszystkie furtki otwierają się rano I zamykają wieczorem automatycznie.

Na ogólnodostępnym placu od wiosny do późnej jesieni wystawiamy stoły piknikowe. Można również rozłożyć koc I cieszyć się słońcem. Jeszcze w tym roku w naszym ogrodzie powstaną ogólnodostępne toalety.

W działkowej świetlicy bawią się wszyscy. Bale sylwestrowe, karnawałowe, Walentynki I Andrzejki przyciągają całą lokalną społeczność. Zabieramy się właśnie za malowanie ścian, aby nasza odnowiona sala tętniła życiem po zakończeniu pandemii. Może wreszcie przyjdzie pora na stworzenie klubu seniora lub inną aktywność? 

Rozświetliliśmy cały ogród nowymi latarniami. Prawdziwe tłumy spacerują wieczorami po ogrodzie, okoliczni mieszkańcy korzystają z nowego przejścia, aby skrócić sobie drogę z pracy do domu.

Stale rozbudowujemy system monitoringu, aby każdy czuł się u nas bezpiecznie, jednak to nie wszystko.

Robimy, co możemy, aby sąsiedztwo ogrodu było dla Państwa źródłem radości I nie zakłócało poczucia estetyki. Staramy się stale rozwijać dla dobra wszystkich, zarówno działkowców jak I mieszkańców całej dzielnicy.